BESTUURSFLITS I HET EINDE IS HET BEGIN
Sinds ongeveer anderhalve week is het rustig op De Bongerd. De schoolvakanties naderen en spelers en speelsters, trainers en begeleiders, scheidsrechters en vrijwilligers, sponsoren en ouders van jeugdleden en andere betrokkenen nemen tijdelijk afstand van de voetbal. Het kan inbeelding van mijn kant zijn, maar zo tegen het einde van het seizoen heb ik het gevoel dat velen daar ook aan toe zijn. Het was een lang seizoen met, als altijd, hoogte- en dieptepunten. Maar vooral met veel voetbalplezier. Op zaterdag kijk ik geregeld bij de Champions League en de Bongerdjes. Juist vanwege het voetbalplezier dat ik dan om me heen zie. Geweldig!
Het is het einde van het seizoen en tegelijk het begin van het nieuwe seizoen. De indelingen voor de jeugd zijn grotendeels gemaakt – een enkele leeftijdsgroep of categorie daargelaten. Veel jeugdspelers en -speelsters gaan in een nieuwe leeftijdsgroep spelen wat voor hen een spannende en nieuwe ervaring is. Nieuwe teamgenoten om je heen, andere clubs als tegenstander, een nieuwe trainer soms en een nieuwe groep ouders. Dat is altijd even wennen. Ik kan alleen maar de hoop en de wens uitspreken dat onze jeugd vol goede moed aan het nieuwe avontuur van het seizoen ’26 – ’27 begint.
Niet alleen voor onze jeugd is er verandering in het nieuwe seizoen. Een grote club als de BVV Barendrecht is altijd in beweging. Achter de schermen gebeurt veel om de club in een veranderende wereld draaiende te houden. Dit loopt uiteen van het aanschaffen van nieuwe pinautomaten tot het invoeren van software om het financiële en ander beheer te optimaliseren.
Komend seizoen kent ook enkele zeer zichtbare veranderingen voor onze leden en supporters. In de eerste plaats wordt de vrijwilligersbijdrage met ingang van het nieuwe seizoen ingevoerd. Een groep vrijwilligers is druk mee bezig met de voorbereiding hiervan. In de uitvoering speelt verenigingsmanager Marcel Louter een centrale rol. Doel is om leden en ouders van jeugdleden te stimuleren vrijwilligerstaken te verrichten. Houd de website in de gaten voor nadere informatie over de invoering van de vrijwilligersbijdrage!
Daarnaast gaat in het komende seizoen veel aandacht uit naar de normen en waarden van de BVV Barendrecht. Het gaat helaas te vaak mis op de velden, ook op De Bongerd. En het ligt zeker niet altijd aan de tegenstander. We dienen hiervoor ook naar onszelf te kijken. Doel is de positieve en veilige sportomgeving te versterken die de BVV Barendrecht altijd heeft gekenmerkt en deze te borgen binnen de club door de afspraken over respectvol gedrag van spelers, trainers, ouders en andere betrokkenen te onderstrepen. De Commissie Sociale Veiligheid en de vertrouwens(contact) personen maken zich hier sterk voor. Ik ga ervan uit dat zij op een positief onthaal kunnen rekenen bij eenieder die de BVV Barendrecht een warm toedraagt.
Voor de volgers van ons vlaggenschip, BVV Barendrecht 1, is de belangrijkste verandering dat de thuiswedstrijden op De Bongerd voortaan om 15.00u beginnen. Dit heeft het bestuur besloten op verzoek van het wedstrijdsecretariaat en in overleg met de technische mensen rond het eerste elftal. Het hoofdveld wordt met deze aanvangstijd optimaal gebruikt. Er kunnen dan meer wedstrijden in de ochtend en in het begin van de middag voor jeugd, breedtesport en andere teams worden gepland. En welk team wil nu niet op het hoofdveld zijn voetbalkwaliteiten laten zien? Dit zorgt bovendien voor een meer efficiënte veldindeling op de gehele Bongerd en vermindert de druk op andere velden.
Als vierde zichtbare verandering kan ik melden dat achter de schermen hard wordt gewerkt aan (ver)nieuwbouw van onze huidige accommodatie. Dit heeft u vaker van mij gelezen. Maar het gaat echt gebeuren! Doel is te komen tot een haalbaar en betaalbaar plan voor een accommodatie die weer generaties mee kan. De jeugd wordt hier de winnaar als alles volgens plan verloopt. In de herfst hoopt het bestuur hier nadere informatie over te kunnen verstrekken.
Met alle veranderingen blijft 2026 het jaar dat de BVV Barendrecht 100 jaar bestaat. De reünie op 12 februari was een feest vanwege alle oude bekenden die onze verjaardag mee kwamen vieren. Het knalfeest op 6 juni met 900 feestgangers zal ons nog lang heugen, al is het maar vanwege de keur aan artiesten die hun opwachting maakten. De pubquiz en het 24-uurs toernooi, in afgeslankte vorm op zaterdag 19 juni georganiseerd, markeerden ieder op eigen wijze ons 100-jarig bestaan. En dan noem ik nog niet eens ons jubileumboek (mét handtekening van Denzel Dumfries), de glazen met opschrift, de shirts en sjaals etc. etc. Te veel om op te noemen. Mijn dank gaat uit naar de vrijwilligers die dit alles organiseren. Zonder hen geen prachtig 2026, waarin de BVV Barendrecht 100 jaar bestaat! En zonder vrijwilligers geen vereniging! Ook dat blijft zo in het nieuwe seizoen dat na de zomervakantie begint.
Voor nu wens ik u allen een prachtige vakantie. Ik hoop u na de zomer in goede gezondheid op De Bongerd terug te zien!
Mocht u vragen of opmerkingen hebben naar aanleiding van deze bestuursflits, aarzel dan niet om contact met mij op te nemen via voorzitter@bvvbarendrecht.nl
Frank van Beuningen
voorzitter