KNAPPE ZEGE BARENDRECHT OP JONG ALMERE CITY

Barendrecht heeft zaterdag een goed vervolg gegeven op de midweekse bekerzege. In eigen huis werden de talenten van Jong Almere City in een doelpuntrijk duel verslagen: 4-3.

Dogan Corneille koos voor dezelfde elf die dinsdagavond aan de start verschenen bij Kozakken Boys. Dat betekende dat Constantijn Schop in het centrum van de verdediging bleef staan en Wouter Vermeer op de bank begon. Danny Monster en Bram de Bruin ontbraken nog altijd bij de rood/witten.

Vliegende start
De beloften uit Almere legden Barendrecht afgelopen mei nog over de knie op De Bongerd (0-5) en ook nu was het snel raak voor de Flevolanders. Al na vijf minuten ontsnapte Immanuel Ghogli aan de aandacht van de Barendrecht-defensie en stond het 0-1. Na de valse start herpakte Barendrecht zich en had het geluk dat de eerste kans nu eens direct raak was: uit een prachtige voorzet van Joey Jongman schoot Brent Vugts raak en stond het 1-1. Twee minuten later stond Barendrecht zomaar op voorsprong. Aness Serghini zette goed druk, onderschepte de bal en gaf Vugts een niet te missen kans op zijn tweede treffer: 2-1.

Het publiek ging er eens goed voor zitten, want met twee aanvallend ingestelde ploegen leek het uitgesloten dat het bij deze treffers zou blijven. Met een voorsprong op zak trok Barendrecht zich niet terug, maar ging het op zoek naar meer. Na 18 minuten was het opnieuw raak voor de Bongerdbewoners. Wie anders dan Joey Jongman schoot uit een vrije trap de 3-1 achter de Jong Almere-keeper, al had de routinier in vorm dit keer het fortuin dat de muur en binnenkant van de paal meewerkten.

Aansluitingstreffer
Zo stond Barendrecht zomaar op een 3-1 voorsprong tegen het sterke Jong Almere, dat in de Tweede Divisie een uitstekende reputatie heeft en als nummer drie aan de speelronde begon. Jongman zette Vugts nog een keer voor de keeper, maar nu kreeg de spits de bal niet onder controle. Ook Jongman zelf vuurde nog een keer op het Almere-doel, maar zag zijn schot gekraakt worden. Toch bracht Barendrecht zichzelf vlak voor rust onnodig in de problemen. In blessuretijd stonden de rood/witten een offensief toe van Jong Almere, waardoor Van Gom uit een corner de 3-2 over de lijn kon schieten.

Met Wouter Vermeer in het centrum – Kevin Rook bleef in de kleedkamer achter en zijn positie werd overgenomen door Constantijn Schop – liet Barendrecht zich na de rust niet van de wijs brengen door de vervelende late tegengoal. Het bleef Jong Almere onder druk zetten en kansen creëren. Brent Vugts was met een poeier van afstand bijna trefzeker, maar zag Almere-keeper Mateyo redden. Tien minuten later was diezelfde keeper al geslagen toen Redouan Omar Ouali op doel mocht schieten, maar zijn poging werd door een verdediger knap van de lijn gekopt.

Na ruim een uur slaagde Barendrecht er toch in het veldoverwicht om te zetten in een ruimere voorsprong. Opnieuw legde Vugts aan van afstand en keerde keeper Mateyo zijn schot, maar nu was Aness Serghini in de buurt om de rebound binnen te koppen: 4-2. Barendrecht wisselde en bracht Rininho Rimon en Dennis van der Heijden, die zich snel lieten zien voor het Almere-doel maar de keeper op hun weg vonden.

Angstig slotkwartier
Er leek geen vuiltje aan de lucht voor Barendrecht, maar plotseling was daar toch weer de aansluitingstreffer voor Jong Almere. Taner Bayram werd onderuit gelopen op het middenveld, maar tot veler verbazing zag scheidsrechter Smeenk er geen overtreding in. Jong Almere benutte de korte overtalsituatie optimaal en Kalisvaart schoot met een kwartier op de klok de 4-3 binnen.

Er volgde nog een angstig kwartier voor Barendrecht, dat nog één keer in de problemen zou komen. Vier minuten voor tijd dribbelden de Almere-beloften zich naar een flinke kans, maar de uit zijn doel gekomen Bradly van der Meer gooide zich voor de bal en behoedde Barendrecht daarmee voor de gelijkmaker. Rininho Rimon verzuimde de wedstrijd een minuut voor tijd in het slot te gooien door vanaf de rand van de zestien hoog over te schieten. Gelukkig had dat geen consequenties, want vijf minuten later klonk het eindsignaal en mocht Barendrecht drie punten bijschrijven.

Uit een prachtige voorzet van Joey Jongman heeft Brent Vugts raak geschoten, 1-1.
Met een uiterste krachtinspanning verdedigt Taner Bayram op Olivier de Nijs.
Brent Vugts tikt de bal gemakkelijk binnen, na zuiver aangespeeld te zijn door Aness Serghini, 2-1.
De mee opgekomen Kevin Rook schiet de bal uitglijdend voor.
Jay Brand verwikkelt in een luchtduel met Olivier de Nijs.
Joey Jongman schiet uit een vrije trap met enig fortuin de bal achter keeper Malcolm Mateyo, 3-1.
Joey Jongman werkt de bal achter de doellijn weg volgens het arbitrale trio, 3-2.
Redouan Omar Ouali strijdt met Aymane Bias om de bal op de zijlijn.
Het schot van Brent Vugts wordt door keeper Malcolm Mateyo met moeite gekeerd.
Aness Serghini was in de buurt om de rebound binnen te koppen, 4-2. Hij viert zijn eerste competitietreffer.
De ingevallen Dennis van der Heijden wordt bijna uitgekleed door Jay Kuiper.
Jong Almere benutte een korte overtalsituatie optimaal en scoort, 4-3.
Zwaar gehinderd door Jay Kuiper speelt Erik Fortes zich knap vrij met veel doorzettingsvermogen.

Barendrecht – Jong Almere City 4-3 (3-2)
5. Goghli 0-1, 7. Vugts 1-1, 10. Vugts 2-1, 18. Jongman 3-1, 45+2. Van Gom 3-2, 64. Serghini 4-2, 79. Kalisvaart 4-3.
Scheidsrechter: Smeenk. Gele kaarten: Omar Ouali, Schop (Barendrecht), Pennock (Jong Almere)
Opstelling Barendrecht: Van der Meer, Rook (46. Vermeer), Schop, De Graaf, Brand, Bayram, Jongman (90. Jouhri), Omar Ouali (80. Fortes), Serghini, (68. Rimon) Vugts (68. Van der Heijden), Mrowicki.
Opstelling Jong Almere: Mateyo, De Nijs (46. Bais), El Dahri (46. Kalisvaart), Van Gom, Kuiper (46. Vianello), Lever, Ghogli, Dors, Abdulmahmoud, Pennock (65. Nsingi), Zijsling (80. Lenssen).

Zestiende
Ondanks de overwinning blijft Barendrecht zestiende op de ranglijst. De rood/witten namen wel afstand van Excelsior Maassluis en ACV, die de laatste twee plaatsen bezetten. Met 6 punten uit 7 duels heeft Barendrecht net zoveel punten als IJsselmeervogels en RKAV Volendam. Aan kop blijft HHC winnen: ook het zevende competitieduel leverden de Hardenbergers de volle drie punten op.

ACV
Komende zaterdag wacht Barendrecht een uitwedstrijd in Assen. Daar is ACV de gastheer van de rood/witten. De ploeg kent een dramatische seizoenstart, verloor alle zes gespeelde duels en kwam daarin pas één keer tot scoren. Barendrecht zal dus gewaarschuwd zijn, want de Assenaren zullen het tij graag willen keren. In Assen wordt zaterdag om 14.30 uur afgetrapt.

Samenvatting