SUBSIDIE VAN € 1,5 MILJOEN TOEGEKEND VOOR NIEUWBOUWPLAN BVV BARENDRECHT
BVV Barendrecht heeft deze week heuglijk nieuws ontvangen vanuit de Rijksoverheid. De vereniging heeft een subsidie van ruim € 1,5 miljoen alsnog toegekend gekregen voor het realiseren van de nieuwbouwplannen van de accommodatie. Deze zogenaamde BOSA-subsidie, bedoeld voor het verduurzamen van maatschappelijk vastgoed, zorgt ervoor dat de nieuwbouw van de club een enorme stap dichterbij komt.
“Dit is misschien wel het mooiste cadeau voor ons 100-jarig jubileum”, reageert voorzitter Frank van Beuningen opgetogen op het nieuws vanuit het ministerie. “Een nieuwe, op zijn tijd berekende accommodatie met moderne faciliteiten is een flinke stap dichterbij. Die moet opnieuw meerdere generaties meegaan op onze oude, vertrouwde Bongerd. Alle leden, vrijwilligers, sponsoren, supporters en andere betrokkenen zullen daar weer tientallen jaren plezier van hebben”, vervolgt hij.
De gemeenteraad van Barendrecht stemde in november 2025 in meerderheid in met een investeringssubsidie van € 2,83 miljoen en een gemeentelijke garantstelling voor de nieuwbouw van het inmiddels 50 jaar oude clubgebouw van BVV Barendrecht. Dat is wel onder de voorwaarde dat de vereniging de totale financiering rond krijgt.
Daarvoor is BVV Barendrecht nu zelf aan zet. De BOSA-subsidie is daarbij een geweldige opsteker, maar de club is er nog niet. “Het is nu aan de leden, onze vrijwilligers en onze sponsors om door middel van crowd funding en andere acties de resterende financiële middelen bij elkaar te brengen voor de nieuwe accommodatie. De plannen hiervoor liggen op de plank en zullen zo snel mogelijk worden uitgerold, maar dat vraagt de komende tijd veel creativiteit en inspanningen van onze leden. We gaan daar natuurlijk vol voor, want we zijn nu zo ver dat we deze kans niet meer willen weggeven”, benadrukt Frank van Beuningen.
Binnenkort komt de club met meer informatie om hier verdere invulling aan te geven.

