ZATERDAG: BARENDRECHT OP BEZOEK BIJ KONINKLIJKE HFC

De hoofdmacht van BVV Barendrecht speelt zaterdag zijn eerste uitwedstrijd in het nieuwe seizoen. Na de opening op de eigen Bongerd, reizen de rood/witten zaterdag af naar Haarlem voor de ontmoeting met HFC.

Het is ook aan het begin van dit seizoen nog wel even behelpen voor de ‘Koninklijke’, dat een grootscheepse verbouwing van haar clubhuis én hoofdveld laat uitvoeren. Dat betekent dat de thuisploeg zaterdag tegen Barendrecht aantreedt op veld 3 van sportpark Spanjaardslaan. Hoofdtrainer Pieter Smeulders, die vorig seizoen in het voorjaar instapte bij HFC en ook dit seizoen voor de Haarlemse groep staat, zag zijn ploeg de openingswedstrijd van het seizoen zaterdag verliezen. In Zeeland was HSV Hoek met 3-1 te sterk voor HFC. In de voorbereiding maakten de Haarlemmers nog indruk met een 3-0 zege op Eredivisionist Telstar, maar vlak voor de competitiestart kreeg HFC te maken met een aantal blessuregevallen. Dat er bovendien direct een confrontatie gepland stond met een ploeg die vorig jaar tot de laatste speelronde om de titel meespeelde, hielp ook niet mee voor de Koninklijke.

Ook Barendrecht slikte in de openingsronde van de Tweede Divisie een 3-1 nederlaag. Opponent HHC Hardenberg toonde zich volwassener dan de rood/witten en sloeg op De Bongerd op de juiste momenten toe. Het debuut van Damiano Vaudo op het hoogste amateurniveau leverde dus nog geen resultaat op. De nieuwe hoofdtrainer van BVV Barendrecht zag zijn ploeg wel een vlekkeloze voorbereiding draaien, waarin alleen Poortugaal de Bongerdbewoners op een gelijkspel hield en de andere oefenduels gewonnen werden. Tegenvaller was wel dat Vaudo in zijn debuutwedstrijd in de Tweede Divisie nog niet kon beschikken over aanwinst Finn Hooreman. Die kwam deze zomer over van TOGB maar raakte vlak voor de competitiestart licht geblesseerd. In Haarlem hoopt Barendrecht weer de beschikking te hebben over de nieuwe spits, waarmee de selectie van de rood/witten compleet is.

Het duel tussen Koninklijke HFC en BVV Barendrecht wordt zaterdag om 14.00 uur afgetrapt in Haarlem.